PŘEJETE SI OVLÁDNOUT MIOWEB A TVOŘIT SVŮJ WEB S RADOSTÍ?

PŘIJĎTE NA WORKSHOP 25. - 26. 4. V BRNĚ

Welcome seriál: Zahajte e-mailing jako profesionálové

jak uvítat uživatele z webu

První e-maily po přihlášení zákazníka k odebírání zpráv od vás jsou ty úplně nejdůležitější. Pokud nezaujmete hned v úvodu, budete to později dohánět horko těžko. Právě takovým atraktivním háčkem na příjemcovu pozornost je welcome seriál. Welcome seriál je krátká předpřipravená sada e-mailů, které začnete v rámci e-mailingu zasílat jako úplně první. Podívejte se na 5 kroků, jak zprávy na uvítanou co nejlépe vyladit.

1. Stanovte si cíle

Cílů e-mailingové welcome série může být hned několik, nebo naopak pouze jeden. Vždy záleží, co všechno máte na srdci. Častým cílem bývá například:

  • zkusit lidi přimět ke sledování vašich sociálních sítí,
  • seznámit je blíže s brandem,
  • zjistit jejich zájmy,
  • dovést je k provedení nákupu.

Prodej samotný by ale neměl být vaším hlavním cílem, buďte s ním opatrní. Právě v začátcích proto hned netlačte na pilu. S počtem cílů pak souvisí délka e-mailové série. Nesnažte se všechny své cíle plnit v jednom e-mailu, lepší je posílat každé sdělení v samostatné zprávě. Pokud je vaším cílem příjemce jen pozdravit a poděkovat za zájem odebírat newsletter, bohatě si vystačíte s jedním welcome e-mailem.

2. Vždy myslete na příjemce

Svůj welcome seriál byste vždy měli sladit s tím, jak se příjemce do e-mailingu přihlásí. Chce newsletter, stáhnul e-book, nebo nakoupil zboží? Welcome seriál se většinou připravuje co nejuniverzálněji pro různé způsoby, přesto by měl působit osobním dojmem. Příjemce prostě musí cítit, že jste ten první uvítací e-mail poslali právě jemu.

3. Tvořte e-maily!

Krok, kde se láme chleba – začněte vytvářet e-maily. Nejlépe tak, aby se jednalo o charakteristické zprávy, podle kterých vás už potom zákazník vždy pozná. Pomozte si grafikou i tónem komunikace. Pokud si lidé zapamatují, že podobný materiál jim zasíláte právě vy, máte napůl vyhráno.

welcome seriál v miowebuUkázka toho, jak s welcome seriálem pracujeme v MioWebu

E-maily posílané s ohledem na příjemcovy preference jsou jedním z nejdůležitějších bodů celé skládačky. Nikdy se proto nesnažte pouze slepě získávat prokliky na své produktové stránky. Zjišťujte také trochu víc o lidech. Ptejte se jich, zvěte je k zajímavým průzkumům. Později vám zjištěné informace pomohou zjistit, jestli už jsou připraveni k zaslání prodejní nabídky – samozřejmě ušité přímo na tělo.

V závislosti na plánovaných akcích je možné vytvářet i složitější automatické kampaně. Pokud ale chcete posílat pouze jednoduchou sérii, je dobré vědět, jaké e-maily vlastně připravit. Takovými osvědčenými tipy jsou:

  • úvodní welcome e-mail,
  • e-mail s informacemi, kde všude vás lidé mohou sledovat (Facebook, Twitter atd.),
  • upozornění na jiné užitečné informace (zákaznická podpora, prodloužená záruka, možnost vrácení zboží do 30 dnů atd.),
  • nabídka k akci nebo třeba ke stažení bonusu a ukončení série.

4. Sérii správně načasujte

Důležité je také promyslet, zda budete e-maily ze série posílat jednou týdně, nebo spíše méně často. Správné tempo posílání je závislé na mnoha faktorech jako typ příjemců nebo povaha a účel celé kampaně. První e-mail každopádně pošlete co nejdříve po přihlášení, aby na vás adresát mezitím nezapomněl.

Celou sérii také včas ukončete. Snažte se adresáta neomrzet a přestaňte s posíláním i v případě, že provede požadovanou akci ještě před koncem seriálu (nakoupí před e-mailem, který ho k tomu vyzve). Závěr celé série by měl být plynulým přechodem na pravidelný newsletter.

e-mailing je třeba časovat

5. Testujte a vyhodnocujte

Nejúspěšnější e-mailové série provází testování hned v několika fázích. Poprvé otestujte každý jednotlivý e-mail tím, že si ho sami zašlete do vlastní schránky. Přesvědčte se, že je vše funkční a bez chyb. Nezapomněli jste někde přidat obrázek nebo umazat své poznámky? Nejvíce se chyby dělají v odkazech, proto si vždy všechny proklikejte.

Pokud si nejste přesně jistí, jak by měly e-maily vypadat, zkuste alespoň pro začátek vytvořit dvě verze. Příjemce si rozdělte na dvě poloviny a každé zasílejte jednu připravenou verzi. Jedná se o takzvané A/B testování. Po čase si obě verze vyhodnoťte a dále pokračujte s tou lepší. Budete tak mít větší šanci, že nakročíte k úspěšnému posílání e-mailů s ještě nadějnějším startem.

Co dál?

Chcete zjistit, jak více poznat své zákazníky během welcome série i jindy? Přečtěte si, jak zlepšit e-mailing pomocí A/B testování na webu SmartEmailingu a naučte se udělat z vyhodnocování jednu z největších výhod svého e-mail marketingu.

Pomáhala rozjet email marketingové strategie desítkám českých firem. Dnes je manažerkou a lídrem značky SmartEmailing, která je jedničkou na českém a slovenském trhu. Propaguje myšlenky efektivního email marketingu jako nástroje pro budování vztahu se zákazníky. Nesnáší SPAM a jako lektorku a spíkra ji můžete potkat na konferencích. Více se dozvíte na www.katkafiserova.cz.

Vytvořte si profesionální web
za pár hodin

Od teď už nepotřebujete programátora.
Web si jednoduše poskládáte sami z desítek připravených obsahových prvků a designových bloků.

Komentáře
  1. The section framework enables us to emerge in the inbox and get a reasonable open rate while pre surrounding individuals for what is in the email and radically expanding the change rate we send to our point of arrival.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *