Co vás čeká při přechodu na MioWeb 3.0?

MioWeb 3.0 se v mnoha ohledech liší od původní verze. Níže se dozvíte, co můžete při přechodu na MioWeb 3.0 očekávat a jak si s tím případně poradit.

Nový vzhled administrace vašich stránek

Změnil se kompletně způsob, jak se webové stránky tvoří. Proto muselo dojít také ke změnám ve vzhledu editoru. Věříme, že tvorba s novým editorem je mnohem přehlednější a intuitivnější. Jak se ale říká, zvyk je železná košile a proto vám může chvíli trvat, než si na nový editor zvyknete.

Drobné změny ve vzhledu některých prvků

Většina elementů prošla revizí a kromě nových možností, které nabízí, jsme vyladili a více sjednotili jejich vzhled. Proto mohou některé prvky vypadat malinko jinak. Změny jsou ale jen drobné a často si jich ani nevšimnete.

Příklad elementu katalog

Výchozí vzhled jsme trošku provzdušnili a malinko zvýraznili stín.

Příklad elementu FAQ

U elementu FAQ jsme v případě, že jsou otázky rozklikávací, přidali jasně viditelné plus, aby bylo jasnější, že je prvek rozbalovací.

S čím se po přepnutí můžete setkat a jak to vyřešit?

V novém MioWebu 3.0 jsme se snažili, aby byla tvorba ještě jednodušší a intuitivnější. Proto jsme museli změnit způsob, jakým se s některými nastaveními a funkcemi pracuje. Tyto rozdíly můžou při přepnutí způsobit změny v zobrazení vašeho webu a vyžadují úpravu nastavení, aby se web vrátil do původního vzhledu.

Změnila se vám na některých místech barva textu?

Změnou prošla také práce s texty, kdy ve výchozím nastavení MioWeb sám přepíná barvy textu podle nastaveného pozadí. Když například nastavíte v bloku (dříve řádku) tmavé pozadí, texty se automaticky přepnou na bílé. Tím vám MioWeb velmi ušetří práci, protože už nemusíte barvu textu nastavovat v každém elementu zvlášť. Tvorba je tak jednodušší a rychlejší. To také znamená, že se v některých elementech nastavení barvy a fontu běžných textů stalo zbytečné, a proto jsme tuto možnost v novém editoru odstranili. Nebude vás to tak svádět k nastavení různých barev pro texty a pomůže vám udržet jednotnou barevnost stránek.

Ukázka

Jak to napravit?

Pokud se v nějakém bloku (dříve řádku) vyskytuje text, který nemá správnou barevnost, přejděte do nastavení tohoto bloku a dole v první záložce najdete nastavení "Texty". Zde hodnotu změňte na Automaticky. Toto nastavení řekne MioWebu, ať sám rozhodne, jakou barvu mají mít texty bloku. Pokud se rozhodne nesprávně, vyzkoušejte další možnosti z nabídky, dokud nenajdete nastavení, které vám vyhovuje. Podobně, pokud se zobrazuje nevhodná barva textu v elementu Blok, najděte a změňte toto nastavení uvnitř tohoto elementu.

Zasahuje vám pozadí prvního řádku do hlavičky?

K tomu může dojít, pokud si nastavíte hlavičku s průhledným nebo poloprůhledným pozadím. Dříve se takto nastavená hlavička zobrazovala nad pozadím stránky. V novém MioWebu se hlavička zobrazuje nad pozadím prvního bloku (řádku) stránky. Díky této novice dosáhnete mnohem snadněji umístění obsahu hlavičky a obsahu prvního bloku na stejném pozadí. 

Ukázka

Jak to napravit?

Pokud nechcete, aby se hlavička zobrazovala na pozadí prvního řádku, nastavte ve vzhledu hlavičky neprůhledné pozadí. Klikněte na ikonku tužky v hlavičce a nastavte jí na pozadí libovolnou barvu, popřípadě změňte překrytí (neprůhlednost) nastavené barvy na 100%. Pokud chcete, aby hlavička měla stejnou barvu nebo obrázek, jako má pozadí stránky, nastavte jí stejné pozadí.

Zobrazuje se vám v textovém editoru místo obsahu jen kód shortcodu?

Nemusíte se bát, takto se to zobrazuje pouze v administraci webu. Pokud se odhlásíte a podíváte se na web jako běžný návštěvník, uvidíte místo shortcodu obsah, který má generovat. K vkládání shortcodu na stránku můžete využít i element HTML, který rovnou vypíše obsah shortcodu i v administraci webu.

A jak tedy s novými funkcemi pracovat?

Abyste se s novým editorem rychleji zžili, připravili jsme pro vás několik videí, které vysvětlují, jak některé novinky fungují a jak s nimi pracovat.

Orientace v novém editoru

V tomto videu vás seznámíme s novým editorem - jak s ním pracovat, co se změnilo a kde nově najdete nastavení, která byla v původním MioWebu jinak.

Práce s texty a jejich barevností

V tomto videu vám ukážeme, jak v novém MioWebu správně pracovat s texty.

Tlačítka

Způsob, jakým lze v novém MioWebu pracovat s tlačítky, vám může hodně usnadnit tvorbu webu. Jak na to? To se dozvíte v tomto videu.

Nastavení pro mobilní zařízení

V tomto videu vám vysvětlíme, jak pracovat s novými možnostmi optimalizace webu pro mobilní zařízení.

A co když se objeví něco jiného nebo si nebudete s něčím vědět rady?

Potom neváhejte kontaktovat naši podporu, která vám ráda pomůže:)