4 tipy jak rozjet úspěšný e-shop

jak vypadá úspěšný malý e shop

Založit menší elektronický obchod je poměrně snadné. Horší už to je s jeho budováním a rozvojem. Po spuštění stojí eshopař před zásadní výzvou – musí prorazit, uspět a udržet si přízeň zákazníků. A to se rozhodně nestane jen tak. Trh je přehlcený, konkurence obrovská.

Před nedávnem jsme vám představili novou funkci MioWebu – vlastní e-shop. Pokud právě stojíte na startu a koketujete s myšlenkou provozovat jej, inspirujte se našimi užitečnými tipy pro úspěšný e-shop. Poradíme vám v nich, co udělat pro to, abyste uspěli, a to jak u zákazníků, tak i sami pro sebe.

1. Prodávejte to, co vás baví

Možná to nyní bude znít jako otřepaná fráze nebo vyčpělé klišé, ale faktem je, že se vyplatí dělat to srdcem. Když se na e-shopu pustíte do prodeje sortimentu, ke kterému nemáte žádný vztah a který vás nebaví, zařadíte se do e-shopové šedi. A té je na internetu hromada.
Trend poslední doby ukazuje, že takovým chladným byznys přístupem jsou zákazníci znuděni. Hledají něco víc. Chtějí nakupovat tam, kde prodejce zboží rozumí a sám je jeho fanouškem. Takové nadšení se nijak nenaučíte, to v sobě musíte mít přirozeně a právě díky němu máte nakročeno k tomu, abyste byli úspěšní.

2. Důvěryhodná značka = úspěšná značka

Buďte sví, jedineční a prozákaznicky naladění. To jsou hlavní postupy na cestě za brandem, který nepůsobí prvoplánově a křečovitě a vyvolává perfektní dojem. Podívejte se na základní kroky, jak budovat značku:

 • Zvolte název, kterým se odlišíte. Zároveň musí být ale snadno zapamatovatelný a vyslovitelný.
 • Uvědomte si a definujte své poslání, aby se s ním mohli zákazníci ztotožnit.
 • Soustřeďte se na zákazníka, jeho potřeby a spokojenost. Pečujte o něj, rozmazlujte ho.
 • Všude mějte jednotný styl – na webu, v e-mailu, na sociálních sítích. A nejde jen o barvy a logo. Snažte se všude udržet i komunikaci na stejné úrovni.
 • V online prostředí se ztrácí osobní kontakt, zkuste ho v detailech zákazníkovi vynahradit. Podepisujte se jménem v e-mailu či jiné psané komunikaci. Když to situace vyžaduje, zavolejte.
 • Postarejte se o to, ať nakupování zákazníka v určité fázi nějak pobaví či ohromí. Někdy stačí kreativní popisky, jindy milý děkovný či potvrzující e-mail. Možností je spousta.

Jste-li sví, originální a upřímní, zákazník to pozná a rád vám pomůže vybudovat úspěšnou značku.

3. Příběh jako bonus, který prodává

Tento bod úzce souvisí s předchozími. Už víte, že je důležité vidět ve svém „eshopaření“ nějaký vyšší cíl než jen pouhý zisk. A to znamená mít nějaké poslání. Všechno tohle dohromady dává příběh vaší značky. Sepište ho a umístěte na web. Zajistí vám přízeň i loajalitu zákazníka.

Možná chcete prodávat bylinky, protože vás před rokem zbavily problémů se žlučníkem. Nebo jste se potýkali s nespavostí. Proto jste začali pátrat po způsobech, jak si pomoci. Až jste skončili u anatomického polštáře, na který nedáte dopustit. A teď ho chcete nabízet jako ideální řešení a pomoci tak dalším lidem se stejnými potížemi.

Takto bychom mohli uvést x příkladů. Liší se, ale něco mají přece jen společné. Pro mnoho lidí představují přesvědčivý argument, který vyřeší jejich problém, a tudíž proč právě v daném obchodě nakoupí.

4. Naslouchejte svým zákazníkům, ukážou vám nejlepší cestu

Považujte své zákazníky a jejich názor za nejlepší ukazatele a rádce. Chtějte od nich zpětnou vazbu a sledujte zmínky o sobě, např. na sociálních sítích či zbožových srovnávačích. Dejte jim možnost vás kontaktovat, když budou mít nějaký problém.

Všechny tyto cenné informace pravidelně vyhodnocujte a odvíjejte od nich další činnost nebo změny. Jednodušeji také odstraníte chyby, které kvůli subjektivnímu vnímání třeba nevidíte, a váš e-shop bude úspěšný a oblíbený u svých zákazníků.

V MioWebu se starám o marketing a prodej. Posílám Vám e-maily, hledám a sepisuju pro Vás tipy nejen okolo webů a e-shopů, ale i podnikání a marketingu na internetu, které Vám pomohou se prosadit a vydělávat.

Vytvořte si profesionální web
za pár hodin

Od teď už nepotřebujete programátora.
Web si jednoduše poskládáte sami z desítek připravených obsahových prvků a designových bloků.

Komentáře
 1. ronrogers napsal:

  Thanks for sharing this nice content blog and happy to read this. Can you please share the details of essay services that are available on web?will i get academic writing process from start to finish, and practices all the key writing skills by taking custom essay writing service help.Visit http://www.essayguardian.com/.Is it good to search on web for getting better and effective writing services and make your essay perfect. Thanks for sharing this.

 2. Mollie Grant napsal:

  I have been searching for this kind of useful information I want to thank you for this post. I really liked this post because I got some valuable information. Get more information about thesis writing form here http://www.customthesis.org/.

 3. I have been thinking to start a new e shop and from the last one year. I am a professional writer at the essay writing service. The site is mainly focusing on the online writing tips for the college as well as school students.

 4. well said for those who wish to start a shop and it is really an inspiration and motivation to many . I am writer and those who wish to share your experience of starting a shop can share with us and we will publish a article based on this.

 5. E-commerce has great demand and I wish to start a e-eCommerce business. Now working as a writer for a essay writing service company. It is a online company focusing students to provide useful writing help.

 6. We have confusion while entering into a new field. In business, the tension rate is comparatively high. We can follow those tips to make a bright future in E-commerce.

 7. I’m starting to wonder if you’ve lost your way I’ve been right here waiting patiently, Your lane should be right here next to me I need you tonight, think of you all of the time. thank you

 8. I am a fellow at the University of West England and have been teaching when you consider that final two decades. I would like to mention that I have planned to create my blog for academic news and I am looking for a unfastened website to create my blog and I’m positive this is right for.

 9. This is the best post for beginners in the business field; I think those tips are useful to have a good business center and profit. While reading this post we will get a positive power and confidence to start our own journey in business.

 10. google napsal:

  I really love this sites

 11. Yeah, I have used this theme which is great for me it has all the modern payment gateway like PayPal, Master card etc. A fully mobile responsive theme which is running all the median with smoothly.

 12. These tips are really helpful for the starters because this will definitely provide them a great help in settling their business.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *