Často kladené dotazy

Začínáme

 • Co je MioWeb a jak funguje?
  MioWeb je nástroj na tvorbu webu. Obsahuje připravené šablony a vizuální editor, díky kterému si můžete tvořit web přidáváním předpřipravených bloků (např. služby, reference, kontakt apod.) a zároveň je libovolně upravovat (velikost, barvy, rozložení, pozadí). MioWeb běží na WordPressu.
 • Co všechno potřebuji pro vytvoření webu na Miowebu?
  Prakticky téměř nic. Stačí vědět název domény, kterou chcete pro váš web použít a poté už celé založení webu provedete na pár kliknutí.
 • Mám vlastní web a chtěl bych ho převést na MioWeb, jde to?
  Rychlý převod webu, který je na jiném systému či šabloně, možný není. V MioWebu je potřeba celý web znovu vytvořit. Samozřejmě svou doménu můžete zachovat a použít ji pro vytvoření webu v MioWebu.
 • Je možné se na někoho obrátit, když si s něčím nebudu vědět rady?
  Samozřejmě! V případě jakýchkoliv dotazů týkajících se MioWeb se neváhejte obrátit na naši podporu e-mailem či telefonicky. Rádi Vám zodpovíme jakékoli vaše dotazy či připomínky.
 • Co dělat, když už mám doménu koupenou?
  Pokud již máte doménu registrovanou, při objednávce pouze zakliknete pole "Tuto doménu mám již koupenou" a provedete objednávku. Následně budete v administraci své domény upravit DNS záznamy. Jaká data potřebujete zadat uvidíte v záložce Moje weby v členské sekci MioWebu, kam obdržíte přístupy po objednávce.
 • Co dělat, když mám funkční web, chtěl bych ho převést na MioWeb, ale dokud nebude hotový, chci aby na doméně běžela původní verze?
  Při objednávce proveďte objednávku na jinou doménu; buď vlastní nebo zadejte název nové domény. V tom případě můžete zvolit název, který by se Vám mohl nějakým způsobem hodit pro pozdější využití, byť aktuálně doménu použijete pro dočasné vytvoření webu. Jakmile budete mít web připraven, napište nám na podporu a požádejte o přesunutí obsahu webu na cílovou doménu.

Ceny a tarify

 • Kolik stojí vytvoření a provoz webu?
  Ceny najdete v našem aktuálním ceníku.
 • Co všechno je v ceně zahrnuto?
  Cena zahrnuje MioWeb šablonu a její aktualizace, doménu, hostování a naši technickou podporu.
 • Jsou ještě nějaké další náklady spojené s provozem?
  Další popolatky zde již nejsou. Cenu může zvýšit dokoupení rozšiřujících modulů jako jsou členské sekce nebo e-shop a v souvislosti s e-shopem pak např. platba za využívání online plateb u GoPay.
 • Mohu za MioWeb platit měsíčně?
  Měsíční platby nejsou možné. Na výběr máte platbu na 1 rok nebo na 2 roky s tím, že při platbě na 2 roky vám poskytujeme 4 měsíce zdarma.
 • Jak mám MioWeb objednat, když na webu nabízíte pouze registraci do verze zdarma?
  Pokud jste nový klient, zaregistrujte se do 14denní verze zdarma. Následně z členské sekce MioWebu (přístup získáte po registraci) můžete kdykoli během těchto 14 dní přejít na placenou verzi, čímž umístíte web na vlastní doménu. Můžete tak učinit i ihned po registraci verze na zkoušku.
 • Jak mám postupovat, pokud chci objednat více webů?
  První web objednáte převodem z verze zdarma zdarma v členské sekci MioWebu. Ze stejného místa můžete kdykoli dokoupit další nové weby.
 • Je možné navýšit tarif kdykoli během předplaceného období?
  Změna předplaceného tarifu je možná kdykoliv. V případě zájmu nás můžete kontaktovat s žádostí o navýšení tarifu a následně vám vystavíme doplatkovou fakturu na rozdíl částky mezi tarify do konce předplaceného období.
 • Chtěl bych na MioWebu tvořit weby pro své klienty, poskytujete agenturní licence?
  Ano, agenturní licence poskytujeme. V případě zájmu o spolupráci nás prosím kontaktujte.
 • Nabízí MioWeb affiliate program?
  Ano, můžete profitovat z doporučování MioWebu a zaregistrovat se jako affiliate partner. Více informací najdete zde

Šablony a vzhled

 • Jaké jsou možnosti nastavení vzhledu webu?
  Nastavení vzhledu webu je velmi variabilní. Můžete si nastavit různé barvy pozadí či použít obrázek na pozadí, měnit fonty a velikosti písem, možnosti , volíte fonty a rozložení jednotlivých elementů. Obsah můžete tvořit pomocí mnoha elementů, mimo základní jako je text či nadpis zde najdete např. reference, odrážky, grafické prvky, odpočty či katalog produktů. Každý web tak může být velmi originální. Předchystané šablony jsou pro vás tedy jen jakýmsi vodítkem, můžete je libovolně přeskládat a graficky upravovat nebo si dokonce postavit úplně vlastní web, který bude odpovídat vašim představám.
 • Jak moc se dají šablony upravovat?
  Šablony, které jsou v MioWebu dostupné jsou kompletně editovatelné. Dostáváte tak prakticky určitý připravený vzhled, který však můžete plně editovat, odmazat, co se Vám nehodí, přidat něco jiného nebo upravit uspořádání, přebarvovat, měnit fonty, vzhled jednotlivých elementů atd.
 • Lze šablonu časem vyměnit?
  Šablonu celého webu, kterou volíte při aktivaci webu, teoreticky možné vyměnit je, ovšem máte-li již na webu vytvořený obsah, tuto změnu nedoporučujeme, neboť při ní dochází ke změně některých nastavení a i smazání stránek. Změnu výchozí šablony můžete libovolně provádět, než začnete tvořit obsah Vašeho webu. Můžete si šablonu změnit, prohlédnout a vybrat si tu, která Vám bude nejvíce vyhovovat. Při samotné tvorbě webu pak ještě u každé nově vytvořené stránky volíte šablonu právě pro danou konkrétní stránku.
 • Lze na MioWebu použít jakýkoliv design?
  MioWeb má opravdu široké možnosti, co se týče nastavení vzhledu webu. Jistá omezení zde však jsou a jsou dána přednastavenými možnostmi stylů jednotlivých elementů či například hlavičky. MioWeb lze do jisté míry rozšířit použitím pluginů a můžete použít i vlastní CSS styly. A v případě opravdu individuálních požadavků lze MioWeb upravit pomocí tzv. child-themes.

Funkce

 • Jaké hlavní funkcionality MioWeb nabízí?
  V MioWebu můžete vytvořit obsahovou část webu a blog. V případě rozšířené verze pak můžete mít k dispozici i tvorbu členských sekcí a kampaní, případně e-shop. Najdete zde velké množství elementů, pomocí kterých můžete obsah webu vytvářet. Jedná se o vkládání textů, nadpisů, obrázků, tlačítek, formulářů, videí, odpočtů, FB tlačítek a mnoho dalšího. Individuálně si nastavíte barvy, fonty, hlavičku či animaci elementu. Můžete vytvářet pop-upy či vkládat vlastní kódy. V případě propojení s email-marketingovým nástrojem (služba není součástí MioWebu) můžete jednoduše sbírat kontakty. Prodej e-booků či seminářů můžete realizovat při propojení s FAPI (nutno objednat samostatně).
 • Jaké funkcionality obsahuje MioWeb e-shop?
  MioWeb e-shop je vhodný především pro jednoduché eshopy s méně produkty (cca několik málo desítek s jednou úrovní kategorií). E-shop modul se ale hodí i k prodeji jen jednoho produktu, který prezentujete na svém webu. Nemusíte využít nákupní košík, ale prodej realizovat pomocí speciálních e-shopových elementů a např. tlačítko k nákupu produktu umístit na jakoukoli stránku vašeho webu.
 • Jaké funkcionality obsahuje verze Member?
  Můžete vytvořit členskou sekci, kterou využijete pro umístění obsahu, který bude dostupný pouze pro registrované uživatele (např. online kurz, VIP sekce). Můžete vytvářet členské úrovně, časově omezené členství, postupné uvolňování stránek nebo například umožnit členům zakliknout si splněné úkoly.
  Prodejní kampaně využijete pro časově omezené prodejní akce nebo pro poskytnutí obsahu zdarma předtím, než dáte prodejní nabídku. K obsahu se klient dostane po vyplnění registračního formuláře.
 • Lze MioWeb propojit s dalšími aplikacemi?
  Ano, MioWeb je možné přímo propojit s aplikacemi pro E-mail margeting (SmartEmailing, GetResponse, MailChimp, AWeber), rovněž s nástrojem pro fakturaci FAPI a také s AffilBoxem.
 • Je možné do MioWebu doprogramovat nové funkce?
  MioWeb neustále vylepšujeme a rozšiřujeme jeho funkce. Máte-li námět na vylepšení, můžete nám jej poslat na jestelepsi@mioweb.cz a zvážíme jeho implementaci. Pokud Vám nějaká funce v MioWebu opravdu chybí, je možné jej rozšířit pomocí tzv. child-themes či pluginů.
 • Lze do MioWebu instalovat všechny standartní WordPress pluginy?
  Některé pluginy jsou s MioWebem kompatibilní, jiné však nikoli. Při instalaci nového pluginu určitě vždy vyzkoušejte, zda po jeho aktivaci je MioWeb plně funkční.
 • Lze MioWeb v případě potřeby nějak upravovat/doplňovat?
  MioWeb nabízí spoustu možností rozšíření pomocí tzv. child-themes nebo pluginů, které lze bez porušení aktualizací a zásahů do kódu MioWebu přidávat.
 • Je možné tvořit na MioWebu vícejazyčné weby?
  Vícejazyčný web je možný, ovšem budete k tomu potřebovat další licenci MioWebu. Pro každý jazyk je třeba vytvořit samostatný web na jiné doméně či subdoméně, zkopírovat obsah a upravit texty a weby vzájemně prolinkovat. Multijazyčný web jen na jedné doméně bohužel vytvořit nelze. Výjimkou jsou pouze jednoduché prezentační weby o pár stránkách, které neobsahují blog.

Technické otázky

 • Mohu v budoucnu změnit název domény?
  Ano, změna domény je možná. Stačí nám napsat na naši podporu. V případě nové registrace domény pouze uhradíte cenu za doménu.
 • Jak je to se zálohováním webu?
  Weby zálohujeme 1x týdně a zálohy uchováváme po dobu jednoho měsíce. V případě chyby na naší straně je obnova zdarma. Při chybě způsobené klientem obnovíme web za cenu 500 Kč + DPH.
 • Poskytujete SSL cetifikát?
  V současné době ne, avšak máme v přípravě a budeme aplikovat v 1. Q roku 2018.
 • Registrujete i jiné, než .CZ domény?
  Ano, můžete u nás zaregistrovat domény s koncovkami .cz, .sk, .eu, .com, .net, .info, .name, .biz a .org. Pokud potřebujete doménu s jinou koncovkou, je potřeba, abyste ji zaregistrovali sami a poté objednali MioWeb s tím, že doménu už vlastníte.