PŘEDSTAVUJEME VÁM NEJNOVĚJŠÍ GENERACI MioWebu, VERZI 3.0

NYNÍ JE TVORBA WEBU S JEŠTĚ VĚTŠÍ LEHKOSTÍ

Často kladené dotazy

Začínáme

Co je MioWeb a jak funguje?

MioWeb je nástroj na tvorbu webu. Obsahuje připravené šablony a vizuální editor, díky kterému si můžete tvořit web přidáváním předpřipravených bloků (např. služby, reference, kontakt apod.) a zároveň je libovolně upravovat (velikost, barvy, rozložení, pozadí). MioWeb běží na WordPressu.

Co všechno potřebuji pro vytvoření webu na Miowebu?

Prakticky téměř nic. Stačí vědět název domény, kterou chcete pro váš web použít a poté už celé založení webu provedete na pár kliknutí.

Mám vlastní web a chtěl bych ho převést na MioWeb, jde to?

Rychlý převod webu, který je na jiném systému či šabloně, možný není. V MioWebu je potřeba celý web znovu vytvořit. Samozřejmě svou doménu můžete zachovat a použít ji pro vytvoření webu v MioWebu.

Je možné se na někoho obrátit, když si s něčím nebudu vědět rady?

Samozřejmě! V případě jakýchkoliv dotazů týkajících se MioWeb se neváhejte obrátit na naši podporu e-mailem či telefonicky. Rádi Vám zodpovíme jakékoli vaše dotazy či připomínky.

Co dělat, když už mám doménu koupenou?

Pokud již máte doménu registrovanou, při objednávce pouze zakliknete pole "Tuto doménu mám již koupenou" a provedete objednávku. Následně budete v administraci své domény upravit DNS záznamy. Jaká data potřebujete zadat uvidíte v záložce Moje weby v členské sekci MioWebu, kam obdržíte přístupy po objednávce.

Co dělat, když mám funkční web, chtěl bych ho převést na MioWeb, ale dokud nebude hotový, chci aby na doméně běžela původní verze?

Při objednávce proveďte objednávku na jinou doménu; buď vlastní nebo zadejte název nové domény. V tom případě můžete zvolit název, který by se Vám mohl nějakým způsobem hodit pro pozdější využití, byť aktuálně doménu použijete pro dočasné vytvoření webu. Jakmile budete mít web připraven, napište nám na podporu a požádejte o přesunutí obsahu webu na cílovou doménu.

Ceny a tarify

Kolik stojí vytvoření a provoz webu?

Ceny najdete v našem aktuálním ceníku.

Co všechno je v ceně zahrnuto?

Cena zahrnuje MioWeb šablonu a její aktualizace, doménu, hostování a naši technickou podporu.

Jsou ještě nějaké další náklady spojené s provozem?

Další popolatky zde již nejsou. Cenu může zvýšit dokoupení rozšiřujících modulů jako jsou členské sekce nebo e-shop a v souvislosti s e-shopem pak např. platba za využívání online plateb u GoPay.

Mohu za MioWeb platit měsíčně?

Měsíční platby nejsou možné. Na výběr máte platbu na 1 rok nebo na 2 roky s tím, že při platbě na 2 roky vám poskytujeme 4 měsíce zdarma.

Jak mám postupovat, pokud chci objednat více webů?

První web objednáte převodem z verze zdarma zdarma v členské sekci MioWebu. Ze stejného místa můžete kdykoli dokoupit další nové weby.

Je možné navýšit tarif kdykoli během předplaceného období?

Změna předplaceného tarifu je možná kdykoliv. V případě zájmu nás můžete kontaktovat s žádostí o navýšení tarifu a následně vám vystavíme doplatkovou fakturu na rozdíl částky mezi tarify do konce předplaceného období.

Chtěl bych na MioWebu tvořit weby pro své klienty, poskytujete agenturní licence?

Ano, agenturní licence poskytujeme. V případě zájmu o spolupráci nás prosím kontaktujte.

Nabízí MioWeb affiliate/provizní program?

Ano, můžete profitovat z doporučování MioWebu a zaregistrovat se jako affiliate partner. Více informací najdete zde

Šablony a vzhled

Jaké jsou možnosti nastavení vzhledu webu?

Nastavení vzhledu webu je velmi variabilní. Můžete si nastavit různé barvy pozadí či použít obrázek na pozadí, měnit fonty a velikosti písem, možnosti , volíte fonty a rozložení jednotlivých elementů. Obsah můžete tvořit pomocí mnoha elementů, mimo základní jako je text či nadpis zde najdete např. reference, odrážky, grafické prvky, odpočty či katalog produktů. Každý web tak může být velmi originální. Předchystané šablony jsou pro vás tedy jen jakýmsi vodítkem, můžete je libovolně přeskládat a graficky upravovat nebo si dokonce postavit úplně vlastní web, který bude odpovídat vašim představám.

Jak moc se dají šablony upravovat?

Šablony, které jsou v MioWebu dostupné jsou kompletně editovatelné. Dostáváte tak prakticky určitý připravený vzhled, který však můžete plně editovat, odmazat, co se Vám nehodí, přidat něco jiného nebo upravit uspořádání, přebarvovat, měnit fonty, vzhled jednotlivých elementů atd.

Lze šablonu časem vyměnit?

Šablonu celého webu, kterou volíte při aktivaci webu, teoreticky možné vyměnit je, ovšem máte-li již na webu vytvořený obsah, tuto změnu nedoporučujeme, neboť při ní dochází ke změně některých nastavení a i smazání stránek. Změnu výchozí šablony můžete libovolně provádět, než začnete tvořit obsah Vašeho webu. Můžete si šablonu změnit, prohlédnout a vybrat si tu, která Vám bude nejvíce vyhovovat. Při samotné tvorbě webu pak ještě u každé nově vytvořené stránky volíte šablonu právě pro danou konkrétní stránku.

Lze na MioWebu použít jakýkoliv design?

MioWeb má opravdu široké možnosti, co se týče nastavení vzhledu webu. Jistá omezení zde však jsou a jsou dána přednastavenými možnostmi stylů jednotlivých elementů či například hlavičky. MioWeb lze do jisté míry rozšířit použitím pluginů a můžete použít i vlastní CSS styly. A v případě opravdu individuálních požadavků lze MioWeb upravit pomocí tzv. child-themes.

Funkce

Jaké hlavní funkcionality MioWeb nabízí?

V MioWebu můžete vytvořit obsahovou část webu a blog. V případě rozšířené verze pak můžete mít k dispozici i tvorbu členských sekcí a kampaní, případně e-shop. Najdete zde velké množství elementů, pomocí kterých můžete obsah webu vytvářet. Jedná se o vkládání textů, nadpisů, obrázků, tlačítek, formulářů, videí, odpočtů, FB tlačítek a mnoho dalšího. Individuálně si nastavíte barvy, fonty, hlavičku či animaci elementu. Můžete vytvářet pop-upy či vkládat vlastní kódy. V případě propojení s email-marketingovým nástrojem (služba není součástí MioWebu) můžete jednoduše sbírat kontakty. Prodej e-booků či seminářů můžete realizovat při propojení s FAPI (nutno objednat samostatně).

Jaké funkcionality obsahuje MioWeb e-shop?

MioWeb e-shop je vhodný především pro jednoduché eshopy s méně produkty (cca několik málo desítek s jednou úrovní kategorií). E-shop modul se ale hodí i k prodeji jen jednoho produktu, který prezentujete na svém webu. Nemusíte využít nákupní košík, ale prodej realizovat pomocí speciálních e-shopových elementů a např. tlačítko k nákupu produktu umístit na jakoukoli stránku vašeho webu.

Jaké funkcionality obsahuje verze Member?

Můžete vytvořit členskou sekci, kterou využijete pro umístění obsahu, který bude dostupný pouze pro registrované uživatele (např. online kurz, VIP sekce). Můžete vytvářet členské úrovně, časově omezené členství, postupné uvolňování stránek nebo například umožnit členům zakliknout si splněné úkoly.
Prodejní kampaně využijete pro časově omezené prodejní akce nebo pro poskytnutí obsahu zdarma předtím, než dáte prodejní nabídku. K obsahu se klient dostane po vyplnění registračního formuláře.

Lze MioWeb propojit s dalšími aplikacemi?

Ano, MioWeb je možné přímo propojit s aplikacemi pro E-mail margeting (SmartEmailing, GetResponse, MailChimp, AWeber), rovněž s nástrojem pro fakturaci FAPI a také s AffilBoxem.
Integrace dalších aplikací je možná pomocí HTML nebo Javaskript kódů.

Je možné do MioWebu doprogramovat nové funkce?

MioWeb neustále vylepšujeme a rozšiřujeme jeho funkce. Máte-li námět na vylepšení, můžete nám jej poslat na jestelepsi@mioweb.cz a zvážíme jeho implementaci. Pokud Vám nějaká funce v MioWebu opravdu chybí, je možné jej rozšířit pomocí tzv. child-themes či pluginů.

Lze do MioWebu instalovat všechny standardní WordPress pluginy?

Některé pluginy jsou s MioWebem kompatibilní, jiné však nikoli. Při instalaci nového pluginu určitě vždy vyzkoušejte, zda po jeho aktivaci je MioWeb plně funkční. V naší nápovědě najdete přehled pluginů, u kterých máme jejich ne/kompatibilitu ověřenou.

Lze MioWeb v případě potřeby nějak upravovat/doplňovat?

MioWeb nabízí spoustu možností rozšíření pomocí tzv. child-themes nebo pluginů, které lze bez porušení aktualizací a zásahů do kódu MioWebu přidávat.

Je možné tvořit na MioWebu vícejazyčné weby?

Vícejazyčný web je možný, ovšem budete k tomu potřebovat další licenci MioWebu. Pro každý jazyk je třeba vytvořit samostatný web na jiné doméně či subdoméně, zkopírovat obsah a upravit texty a weby vzájemně prolinkovat. Multijazyčný web jen na jedné doméně bohužel vytvořit nelze. Výjimkou jsou pouze jednoduché prezentační weby o pár stránkách, které neobsahují blog.

Technické otázky

Jak často poskytujete aktualizace a nové verze?

Přibližně jednou za měsíc vydáváme novou verzi MioWeb šablony, která obsahuje nové funkce a vylepšení, často na základě podnětů našich klientů. Na všechny naše servery ji nasazujeme automaticky. Přehled novinek zveřejňujeme v členské sekci a klienty informujeme e-mailem a na sociálních sítích.

Jak chráníte weby klientů proti virům a malware?

Každou půlnoc proběhne kontrola pomocí antiviru Clamav, který nás upozorní na ty nejzásadnější problémy. S ním se provede i kontrola pomocí RKHunteru (hledání rootkitů). Následně revidujeme každý nalezený soubor a v případě malware rovnou mažeme.

V případě, kdy malware detekuje poskytovatel serveru, máme od něj několik málo hodin na zjednání nápravy. Pokud náprava nebude provedena, server rovnou vypíná.

Jak zabezpečujete weby svých klientů?

Pro zabezpečení komunikaci mezi prohlížečem a serverem využívám HTTPS (standard). Bezpečnostní certifikáty nám poskytuje externí dodavatel Let’s Encrypt. Zapínání HTTPS provádí aktuálně klienti sami na vlastní žádost skrze administravní rozhraní ve svém účtu.

Servery samotné chrání firewall povoluje jen přístup na HTTP/HTTPS obsah a režijní/administrativní přístupy pro obsluhu serveru.

Ochrana před DDOS útoky (přetížení serverů za účelem jejich zahlcení) detekujeme velkou zátěží na serveru. Jako opatření se aplikuje odstřižení problémového subnetu prostřednictvím zablokování komunikace na firewallu ručním zásahem, toto se na MW serverech zatím nestalo.

Hostingové servery o obslužné aplikace jsou permanentně monitorovány. Při detekci kritické situaci, která by vedla k nedostupnosti webů klientů, máme garantovanou odezvu 30 minut v režimu 24/7, v praxi je průměrná reakční doba do desítky minut od detekce incidentu (máme úžasný server tým). Jsou nastavena pravidla komunikace a eskalace pro kritické situace.

Jak časté máte výpadky serverů, resp. jaká je jejich dostupnost?

Průměrná dostupnost našich serverů je 99,9% za měsíc. Pokud se jedná o plánované odstávky serverů, provádíme tyto v nočních hodinách a předem informujeme klienty, kterých se odstávka týká.

Provozujete weby na jednom nebo více serverech?

Weby našich klientů jsou rozloženy na více serverech, čímž zajišťujeme maximální stabilitu a eliminujeme případné dopady, které by mohly vzniknout v důsledku výpadků či jiných technických potíží. Na každém ze serverů je umístěno 150 - 200 webů.

Jak je to se zálohováním webu?

Dle našich VOP provádíme zálohy všech webů našich klientů 1x týdně a zálohy uchováváme po dobu jednoho měsíce. Reálně však zálohy probíhají každých 24 hodin po půlnoci. V případě chyby na naší straně provedeme obnovu webu zdarma. Při chybě způsobené klientem obnovíme web za cenu 500 Kč + DPH.

Jak optimalizujete rychlost a jak často?

Optimalizují se jednotlivé weby na požadavek klienta. Zákazník si musí nainstalovat WP Super Cache a podle toho je upravena konfigurace webserveru (nginx). Rovněž umíme nastavit HTTPv2 (pouze pro stránky s HTTPS), optimalizovat statickou cache a optimalizovat PHP procesy. V základu nic z toho zákazník nastavené nemá, používá se jednotné nastavení.

Pro představu normálně jeden hostovaný web s MioWebem zvládá většinou okolo 10 dotazů za vteřinu, po optimalizacích zvládá 50-60 požadavků za vteřinu, s využitím externí služby CloudFlare je to až k 80.

Registrujete i jiné, než .CZ domény?

Ano, můžete u nás zaregistrovat domény s koncovkami .cz, .sk, .eu, .com, .net, .info, .name, .biz a .org. Pokud potřebujete doménu s jinou koncovkou, je potřeba, abyste ji zaregistrovali sami a poté objednali MioWeb s tím, že doménu už vlastníte.

Mohu v budoucnu změnit název domény?

Ano, změna domény je možná. Stačí nám napsat na naši podporu. V případě nové registrace domény pouze uhradíte cenu za doménu.