Vyzkoušejte Mioweb na 14 dní za 1 Kč! Objevte všechny výhody a funkce, které vám nabízí. Začněte tady.

Každý v něčem vynikáme a je škoda si to nechat pro sebe

Každý v něčem vynikáme a je škoda si to nechat pro sebe

Tereza Hanusová je kouč, terapeut, lektor a autor. Inspiruje lidi k tomu, aby dali svému životu smysl a stali se tou nejlepší verzí sebe sama. Doufáme, že následující rozhovor přinese inspiraci i vám.

Jak jste se dostala k online podnikání?

V oblasti osobního rozvoje podnikám asi tři roky. A vlastně si mě to našlo samo. Původně jsem působila v oblasti marketingu a obchodu. Myslela jsem si, že to bude práce, kterou budu dělat celý život. Když se mi narodily děti a dala jsem si od pracovního procesu pauzu, některé věci jsem přehodnotila. A po mateřské jsem se rozhodla vydat jiným směrem.

Co je náplní vašeho podnikání?

Schopnost klást lidem otázky, vést s nimi konstruktivní rozhovory a směřovat je k jejich plnému potenciálu nebo alespoň ukazovat cestu nebo směr k němu. To je moje životní nutnost. Je to věc, kterou dělám 24 hodin denně, aniž bych na to musela myslet. Běží to na pozadí všech mých činností. Jen jsem to vzala a učinila náplní mé práce.

Stavím zejména na tom, že mám schopnost vidět v lidech především krásu, vidím jejich potenciál. Vidím, čeho všeho by mohli dosáhnout. A pomáhám jim najít cestu, jak to zrealizovat.

Co je pro mě důležité, je především lidský rozměr. Domnívám se, že upřímný lidský zájem má uzdravující moc. Zajímám se o člověka jako o celek. Zajímám se o to, jak se cítí a jak mu můžu svým působením pomoci k tomu, aby dosáhl svých cílů.

Prostřednictvím své práce lidem umožňuji snížit hladinu stresu, dostat se do hlubšího kontaktu se sebou samým, porozumět potřebám a signálům, které nám dává naše tělo nebo které nám dávají situace, do kterých se dostáváme. Umožňuji najít hluboký vnitřní klid, efektivitu, koncentraci, uzdravení. Umožňuji najít v sobě energii a odhodlání začít realizovat věci, ze kterých máme radost a které nás naplňují.

Ve všem, co dělám, směřuji k trvale udržitelnému způsobu života. Všechny principy, které využiji nebo aplikuji na individuálních sezeních se svými klienty, jsou principy, které jsou dlouhodobě udržitelné a hlavně jsem je všechny sama vyzkoušela. Vím, že fungují a žiji je i ve svém životě. Učím a používám to, co funguje.

Kde byste byla teď, kdybyste nepodnikala online?

Kdybych nesebrala odvahu řídit se svým srdcem a následovat instinkt, s velkou pravděpodobností bych dnes seděla v nějaké hezké kanceláři na pěkném křesle se stabilním platem a komfortním zázemím. Otázka je, jak by mi tam bylo.

Celý život jsem bojovala s tím, že jsem neměla ráda, když mi někdo říká, co mám dělat. Nevěděla jsem, jak z toho ven. Protože, jak je známo, válka není způsob, jak dosáhnout míru. Boj mě jen vysiloval  a oslaboval. Dnes si pravidla vytvářím sama, jsem pánem svého času. A když nechci, nemusím nikoho poslouchat. Má to svá pro i proti.

Kdy jste si uvědomila, že se potřebujete prezentovat na internetu a mít web?

Dlouho jsem přemýšlela nad tím, jaké parametry by měla splňovat moje nová prezentace. Dělala jsem si detailní průzkum, ptala jsem se na názor mnoha lidí. A nakonec jsem se rozhodla pro MioWeb. MioWeb má vše, co jsem potřebovala.

Moje požadavky byly, aby prezentace byla krásná, moderní. Tím myslím v souladu s nejnovějšími trendy. Aby byla jednoduchá, přehledná, lehce ovladatelná a pracovala za mě. Trávila jsem hodně času administrativou a můj starý web byla jen nástěnka, na kterou se už nikdo nedíval a nic nedělala. Potřebovala jsem web pro aktivní a efektivní komunikaci se svými klienty.

Pokud si chcete sami vyzkoušet, jestli vám MioWeb bude vyhovovat, registrujt se do 14 denní verze zdarma zde >>

Moje stávající webová prezentace je moje první interaktivní prezentace, protože mé předchozí stránky byly velmi jednoduché a statické, v podobě, ve které jsem je vytvořila na začátku své kariéry. V té době odpovídaly mým potřebám, ovšem ty se za poslední dobu změnily. Chtěla jsem dopřát sobě, klientům i široké veřejnosti něco kvalitnějšího a něco, co odpovídá životu ve 21. století.

Jaké elementy máte nejraději a co vám přinášejí?

Pro mě je velmi důležité důsledně aplikovat všechny znalosti a dovednosti, které jsem si osvojila nebo načerpala, do praxe. Pokud existují jen na teoretické rovině, tak se nemohou projevit v naší realitě. Důsledná aplikace do praxe je důležitou součástí mé práce. Proto ráda dělám individuální setkání s klienty. Na to je ideální element kalendář akcí, díky kterému může každý návštěvník webu vidět, co se aktuálně chystá a na jaké akce se může přihlásit.

Členskou sekci neboli klub jsem vytvořila jako prostor pro lidi, kteří jsou si vědomi, jak je důležité na sobě kontinuálně pracovat. Obsahuje materiály, které nejsou běžně dostupné na mých webových stránkách nebo sociálních sítích. Je to sekce pro lidi, kteří chtějí pro sebe něco více a mají zájem o bonusové materiály. Vytvoření klubu nebylo složité, protože MioWeb k tomu nabízí nástroje. Takže jsem vzala své materiály a vložila je do klubu.

Proč právě na MioWebu?

Na MioWebu nejvíce oceňuji to, že v sobě integruje příjemné s užitečným. Jako člověk původně z marketingového prostředí velmi dobře vím, že to není jednoduché vytvořit. O to víc si toho vážím. MioWeb mi umožňuje dělat svou práci, zatímco on pracuje na pozadí pro mě.

Co plánujete do budoucna?

Rozhovory s lidmi jsou nedílnou součástí mé práce a protože jsou inspirativní, byla by škoda, kdyby nevyšly ven. Proto jsem přišla s myšlenkou vlastní talkshow. Talkshow bude o lidské jedinečnosti. O tom, že každý z nás má co dát. Každý v něčem vynikáme a je škoda si to nechat pro sebe. Budu si zvát zajímavé hosty, kteří se nebáli být sami sebou a dělat to, co je baví. Chtěla bych tím inspirovat ostatní, aby se nebáli vzít život do vlastních rukou. Je pro mě důležité vytvářet komunitu podobně smýšlejících lidí. Proto plánuji i webináře.

Kde se o vás lidé mohou dozvědět více?

Pokud se chcete dozvědět víc o mně a mé práci, zvu vás na mé webové stránky www.terezahanusova.cz, kde si můžete přečíst můj příběh, seznámit se s mojí prací, přečíst si články a vstoupit do členské sekce. Součástí je i kalendář akcí, kde se můžete podívat na připravované akce. Aktuálně bych vás ráda pozvala na akce osobního rozvoje, které sama vyučuji nebo se na nich podílím.

Rozhodně nepodceňujte své webové stránky. Mohou se stát vaším obchodním zástupcem, který pracuje a vy si můžete užívat volna nebo připravovat jiné projekty. MioWeb nabízí mnoho možností, jak si s webem vyhrát. A tvorba webu může být zábavou.

Katka pečuje o celý projekt MioWebu a jeho tým. Miluje spolupráci a brainstorming. A taky počítače a techniku jako takovou. Návody otevírá až v nouzi nejvyšší.
Komentáře
  1. ForexN napsal:

    Skvělý článek, děkuji. Je to v pořádku, pokud je umístím na svůj web?

  2. tempobet napsal:

    thank you amazing

  3. 123Movies-2020 napsal:

    Díky za skvělý článek!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.