Mioweb je aplikace pro podnikatele, kteří si chtějí jednoduše vytvořit web přinášející výsledky a mít ho pod kontrolou. Bez programování. Zjistit více o Miowebu.

Jak využít členské sekce právě ve vašem podnikání

Jak využít členské sekce právě ve vašem podnikání

Členské sekce nabízejí možnost rozvinout různé druhy podnikání a nutně to nemusí být čistě v online světě. Dali jsme dohromady tipy, jak můžete svoji členskou sekci pojmout, spolu s pár příklady těch nejúspěšnějších v České republice.

Mohli byste si myslet, že členské sekce jsou vhodné pouze pro mentory, infopodnikatele a pořadatele různých kurzů. Není to tak. Hodí se v jakékoliv oblasti, kde jste schopni předat něco nad rámec klasických služeb.

Online kurzy

Členské sekce jsou skvělým místem, kde můžete zprovoznit váš online kurz, jak to má například Copykiller, který pomocí videí vzdělává podnikatele k psaní úspěšnějších textů na webu nebo Animačka, která vás naučí stříhat videa.

Způsobů, jakými budou lidé vaším online kurzem procházet, lze zvolit několik. Jedním z nich je forma různých modulů, které se budou postupně otevírat, jako je tomu v projektu Podnikání z pláže od Stáni, kde se k určitému obsahu dostanete podle vašich zkušeností. Další možností je poskytnout účastníkům všechno hned, jak to má například Klub Placen za svou existenci od Pavla Říhy, který je plný výukových materiálů a videí pro pomoc s online podnikáním.

Komunita

Díky členské sekci můžete samozřejmě také sdružovat okruh vašich nejbližších zákazníků, rozvíjet vzájemné vztahy a pořádat společná setkání, ať už online nebo živě. Jako příklad může sloužit čtenářský klub knižního nakladatelství, kde budou lidé komentovat své oblíbené knihy, dostanou se ke slevám nebo na autorská čtení a autogramiády.

Produkt model

Často se můžete setkat s digitálním produktem, který je chráněný právě členskou sekcí a zákazníci si musí zakoupit přístup dovnitř, aby se k němu dostali. V tomto případě většinou zaplatí jednorázovou cenu, produkt si stáhnou a je hotovo. Tento princip můžete vidět třeba u digitalninomadstvi.cz a jejich knihy Digitální nomád.

Návody a podpora

Dalším využitím členské sekce je poskytnutí podpory pro zákazníky, kteří si zakoupil váš produkt nebo službu, ať už se jedná o digitální, nebo hmotnou věc. V sekci může být váš zaměstnanec připraven vždy pomoci nebo do ní můžete umístit návody a manuály, které naučí vaše zákazníky s produktem zacházet.

Tipy, výhody a slevy

Pomocí členských sekcí lze dávat cenné tipy z okruhu vašeho podnikání či přímo různé slevové poukázky a bonusy pro věrné zákazníky. Na podobném principu funguje členská sekce Travel Bible, kde můžete čerpat speciální cestovatelské tipy, které se k ostatním nedostanou, slevy pro nákup u partnerských obchodů a další bonusový obsah.

Neomezujte se

Podoba vaší členské sekce může samozřejmě zahrnovat více způsobů. Například Travel Bible nejen, že rozdává tipy a bonusy, ale sdružuje i komunitu cestovatelů a pořádá různá setkání. Jak říká jeden z autorů Matouš Vinš: “Členská sekce je pro nás skvělá nástavba ke knížce a možnost, jak sdružovat cestovatelskou komunitu kolem Travel Bible a financovat její další rozvoj.”

Je tedy na vás, jakou cestu zvolíte, kreativitě se meze nekladou.

 

Audio verze i ke stažení:

Katka pečuje o celý projekt MioWebu a jeho tým. Miluje spolupráci a brainstorming. A taky počítače a techniku jako takovou. Návody otevírá až v nouzi nejvyšší.

Checklist zdarma

Splňuje váš web všechny nároky, které se od prodejního webu očekávají? Stáhněte si náš rychlý audit, který vám za 5 minut pomůže odhalit všechny neduhy.

Komentáře
  1. Vladimír napsal:

    Fajnové tipy ! MioWeb používam … :)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů