Vyzkoušejte Mioweb na 14 dní za 1 Kč! Objevte všechny výhody a funkce, které vám nabízí. Začněte tady.

Co je shortcode

Shortcode je zkratkový kód, se kterým může pracovat běžný uživatel webu, který se nevyzná v programování. S tímto typem kódu se můžete setkat v redakčním systému Wordpress. Kód se vytváří automaticky po nastavení pluginu (rozšíření pro Wordpress) a díky němu si uživatel může poskládat obsah na webové stránce podle svých představ.

Jak to funguje

Pokud si do Worpdressu nainstalujete nějaký plugin (rozšíření pro Wordpress), často se po jeho nastavení vygeneruje krátký kód, který máte možnost zkopírovat a vložit ho na požadované místo na webu. Jakmile kód uložíte na webovou stránku, vygeneruje se na daném místě například galerie obrázků, sociální tlačítka, vyjíždějící obsah nebo jiná grafika, kterou vytváří aktivovaný plugin podle vašeho nastavení.

Výhody shortcodu

Díky zkrácenému kódu nemusíte ovládat programovací jazyk, můžete si daný prvek díky přívětivému uživatelskému rozhraní v pluginu nakonfigurovat, jak potřebujete, a ve výsledném kódu se neztratíte. Zároveň je ve vašich rukách, kam prvek na web umístíte.

Použití shortcodu v Miowebu

V Miowebu je možné využívat pluginy, ale ne všechny jsou s ním kompatibilní, viz Podporované pluginy v Miowebu. Ne každý plugin se totiž na webu zobrazí správně. Jakmile si ve Wordpressu vygenerujete shortcode, můžete ho vložit na stránku Miowebu do elementu HTML.